Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dzwonek bezprzewodowy – jaki wybrać?

2022-06-07
Dzwonek bezprzewodowy – jaki wybrać?

Zasilanie

Dzwonki bezprzewodowe można podzielić na dwie grupy, zasilane bateryjnie oraz dzwonki bezbateryjne tzw. kinetyczne.

Modele zasilane bateryjnie, w zależności od częstotliwości użytkowania wymagają wymiany baterii średnio co 2-3 lata.
Nadajniki zwykle zasilane są bateriami typu 23A 12V lub CR2032 które są tanie i ogólnie dostępne.

Dzwonki bezbateryjne kinetyczne, różnią się technologią zasilania od swoich bateryjnych odpowiedników. Nie posiadają źródła zasilania.
Wykorzystują technologie kinetyczną, energia potrzebna do wygenerowania sygnału do odbiornika tworzy się w momencie wciśnięcia przycisku nadajnika.
Zasilanie odbiorników odbywa się przez umieszczenie ich w gniazdku, najlepiej w najczęściej użytkowanych pomieszczeniach lub jeśli jest taka potrzeba,
rozbudować zestaw o dodatkowe odbiorniki np. na różnych piętrach budynku.

Dzwonek powinien również zapamiętywać ustawienia w przypadku przerwy w zasilaniu.

 

Wykonanie i odporność na trudne warunki atmosferyczne

Jest to jeden z najważniejszych aspektów podczas wyboru dzwonka bezprzewodowego.
Nadajniki są przeznaczone do użytku zewnętrznego więc muszą być wykonane solidnie, posiadać odpowiednią klasę wodoszczelności IP44, aby były odporne na trudne warunki atmosferyczne.
Należy również sprawdzić temperaturę pracy, aby mrozy czy upalne dni nie wpływały na poprawną pracę dzwonka.

Wszystkie dzwonki bezprzewodowe marki Simplit posiadają klasę wodoszczelności IP44 oraz zakres pracy w temperaturach od -20* do 65*, daje to gwarancje niezawodności o każdej porze roku.

 

Głośność oraz ilość melodii

Dzwonek powinien być głośny, wyraźnie informować gdy ktoś dzwoni oraz posiadać możliwość regulacji głośności w różnych poziomach jak i dawać również możliwość jego wyciszenia np. w przypadku gdy w pomieszczeniu śpią małe dzieci lub nie chcemy, aby ktoś nam przeszkadzał.

Maksymalny poziom głośności dzwonków Simplit to 110dB z możliwością regulacji oraz wyciszenia co jest jednym z najwyższych wyników na rynku.

Kolejnym ważnym elementem jest ilość oraz rodzaj dostępnych dzwonków. Dostępne melodie nie mogą być irytujące. Najlepiej sprawdzą się melodie typu „gong”, proste, klasyczne bez męczących udziwnień.

 

Zasięg działania dzwonka bezprzewodowego

Ważnym elementem dzwonka bezprzewodowego czy to bateryjnego czy bezbateryjnego jest jego zasięg.
Moc sygnału wysyłanego przez nadajnik do odbiornika musi być na tyle silna, aby bez problemu pokonała ściany czy kondygnacje. Zasięg jest największym problemem tanich modeli dostępnych na rynku, są wykonane z niskiej jakości materiałów przez co trudno im „przejść” czasami przez zwykłą ścianę.

Dzwonki bezprzewodowe Simplit rozwiązują ten problem, często jesteśmy chwaleni przez Klientów za zasięg jaki oferują nasze dzwonki, siłę ich sygnału, który przechodzi przez konstrukcję, w których wydawało by się to niemożliwe – to ze względu na wysokiej jakości podzespoły montowane w naszych dzwonkach.

 

Możliwość rozbudowy zestawu dzwonków

Nasi Klienci decydują się na naszą ofertę z różnych względów, jednym z nich jest możliwość rozbudowy oferowanych przez nas modeli o dodatkowe odbiorniki oraz nadajniki.

Dzwonki Simplit znalazły zastosowanie w biurowcach, budynkach oświaty, firmach logistycznych, szpitalach, domach oraz mieszkaniach.
Możesz rozbudować zestaw dzwonków w dowolnej konfiguracji, jeśli masz dwie bramy do jednego domu – ustal osobne melodie dla każdej z nich.
Jeśli jeden odbiornik to za mało, chciałbyś, aby był na różnych piętrach budynku – dzwonki Simplit to zapewnią.  

Jeśli zestawy oferowane na stronie nie są wystarczające, napisz do nas, skonfigurujemy indywidualny zestaw, sparujemy odbiorniki z nadajnikami według żądanej konfiguracji i wyślemy już gotowy do montażu.

Jeśli chciałbyś zmienić konfigurację już posiadanych dzwonków to również nie jest to problemem, dzwonki można rozłączyć i ponownie połączyć w innej konfiguracji.
Wszystkie modele łączą się po unikalnym kodzie z odbiornikiem, nie ma obawy o to, że sygnały będą się mieszać lub samoczynnie wyzwalać.

 

Montaż dzwonka bezprzewodowego

Niewątpliwą zaletą dzwonka bezprzewodowego jest brak konieczności uporczywego ciągnięcia instalacji elektrycznej. Dzwonek można zamontować w dowolnym miejscu, za pomocą dołączonej taśmy dwustronnej lub na wkręty. Zdecydowanie rekomendujemy zdecydować się na taśmę – ta dołączona do zestawu jest naprawdę mocna i odporna na warunki atmosferyczne.

 

Dzwonek bezprzewodowy z przyciskiem fizycznym, kinetycznym a może dotykowym?

W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne modele dzwonków bezprzewodowych, które po za wyglądem oraz parametrami, różnią się również wykorzystanymi technologiami.

Posiadamy modele z przyciskami bateryjnymi – fizycznymi, dzwonki bezbateryjne z przyciskami kinetycznymi oraz dzwonki z przyciskami dotykowymi (wystarczy położyć palec na przycisku)

 

Design

To naprawdę ma znaczenie. Dzwonek jest jedną z pierwszych rzeczy, z którą spotykają się nasi goście czy klienci.

Przykładamy dużą wagę do wyglądu naszych produktów, chcemy, aby odnalazły się w eleganckich przestrzeniach, przytulnych domach czy w nowoczesnych wnętrzach.

 

dzwonek bezprzewodowy simplit 2xdzwonek bezprzewodowy zestawdzwonek bezprzewodowy simplit 3x nadajnik

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 318 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-24
Ooo
2024-04-16
Bardzo szybka przesyłka. Duży wybór różnych melodii, nawet pieski nie reagują szczekaniem. Co dla mnie jest dużym plusem.
pixel